Asiakaspalvelun yhteystiedot

Jos sinulla on kysyttävää Procountorin tai Solon käytöstä, ota yhteyttä asiakaspalveluun. Palvelemme ohjelmistoon liittyvissä asioissa. Yrityksen kirjanpidosta vastaa kirjanpitäjäsi.

Puh. 020 7879 840* (ma-to 8.30-16 ja pe 8.30-14)

*Operaattorisi veloittaa puheluista 020-numeroihin:
8,3 snt/puh + 16,69 snt/min (alv 24%).

Asioidessasi asiakaspalvelumme kanssa puhelimitse, pyydämme sinua ensin tunnistautumaan ja varmentamaan henkilöllisyytesi Procountor Avain -sovelluksen avulla. Tällä varmistamme tietoturvallisen asioinnin kanssasi.

Katso myyntimme yhteystiedot, mikäli olet uusi asiakas tai haluat olemassa olevana asiakkaana tiedustella eri tuoteversioiden vaihtoehdoista.

Kerro miten onnistuimme: anna palautetta.

Laskutus ja tilausmuutokset

Jos asiasi koskee Accountor Finagon yrityksellesi lähettämää laskua, ota yhteyttä laskutukseen.

Etsitkö Accountor Finagon laskutusosoitetta?

Ohjekirjat

Löydät usein kysyttyihin kysymyksiin kattavat neuvot ohjekirjoistamme.

Procountor taloushallinnon ohjekirja

Procountor Solon ohjekirjat

Allekirjoituksen ohjekirja

Procountor-tiimien yhteystiedot

Myynti

myynti@finago.com

Puh. 020 7879 830

ma-to 8:30 – 16:00

pe 08:30 – 14:00

Laskutus ja tilausmuutokset

Katso myös Procountorin laskutuksen usein kysytyt kysymykset.

Accountor Finagon laskutuksen yleinen puhelinnumero
020 785 1390

laskutus@finago.com

ma-pe 9.00–12.00 (yhteydenottoja käsitellään klo 16 asti)

Accountor Finagon laskutusosoite
Katso tästä laskutusosoite

Koulutus

Tarjoamme ohjelmiston käyttöön ja hyödyntämiseen liittyvää kattavaa koulutusta Procountor Taloushallintoon ja Procountor Soloon. 

koulutus@procountor.com

Toimipisteet

Espoo – pääkonttori

Espoon pääkonttori, Accountor Finago Oy
Keilaniementie 1 (Accountor Tower)
02150 Espoo

Saapumisohjeet Espoon pääkonttorille

Mikäli tulet vierailulle Espoon Accountor Toweriin (Keilaniementie 1, Espoo), ilmoittauduthan vierailulle tullessasi talon aulassa (aula sijaitsee 2. kerroksessa), jotta saamme tiedon saapumisestasi.

Saapuminen autolla

Vieraspysäköinti sijaitsee Accountor Towerin pysäköintihallissa (P-Kolmioparkki Espoo). Accountor Finagon vierailijoille vieraspysäköinti on maksuton. Vierailijoiden tulee ilmoittaa rekisteritunnuksensa Accountor Towerin aulapalvelulle 2. kerroksessa.

Oheisesta kartasta näet nykyisen Accountor Towerin sisäänkäynnin ja vieraspysäköinnin.

Keilaniemen metroasema on aivan Accountor Towerin vieressä. Bussireitit, aikataulut ja pysäkit löydät julkisen liikenteen reittioppaasta: https://reittiopas.hsl.fi.

Jyväskylä

Kympinkatu 3 C
40320 Jyväskylä

Oulu

Kiviharjunlenkki 1 A
90220 Oulu

Tampere

Tulli Business Park
Åkerlundinkatu 11
33100 Tampere

Turku

Lemminkäisenkatu 34
20520 Turku

Laskutusosoite

Pyydämme lähettämään kaikki meille tarkoitetut laskut verkkolaskuina.

Yrityksen tiedot

Accountor Finago Oy
Y-tunnus: 0836922-4

Verkkolaskut

OperaattoriOVT-tunnus
Apix Messaging Oy (003723327487)003708369224

Sähköpostitse tai paperilaskuina toimitettuja laskuja emme ota enää vastaan. Tämä mahdollistaa virheettömämmän ja nopeamman laskujen käsittely- ja tarkastusprosessin. Mikäli laskutusjärjestelmänne ei mahdollista verkkolaskujen lähettämistä, voitte lähettää meille verkkolaskun Isolta -laskutusohjelmassa. Ohjelman kautta on helppo lähettää verkkolaskuja ja saat sen käyttöösi muutamassa minuutissa.

Jos teillä on kysyttävää laskujen vastaanotosta, ottakaa yhteyttä laskutuksen yhteyshenkilöön laskutus@finago.com.

Henkilökunta

Johto

Sari aPaulasaari

VP, Customer Success

+358 40 570 7799
sari.paulasaari@finago.com

Petri bKarjalainen

SVP, Strategy and M&A

+358 40 741 6041
petri.karjalainen@finago.com

Niklas bKillström

VP, Internal Operations

+358 50 366 1163
niklas.killstrom@finago.com

Lauri bLuoma

Director, Financial and Business Control

+358 40 556 5853
lauri.luoma@finago.com

Jarmo bLönnfors

SVP, Procountor Business

+358 50 040 5178
jarmo.lonnfors@finago.com

Sakari Jorma

Director, Technology, Innovation and Product Development


sakari.jorma@accountor.fi

Ani Rantanen

Marketing Director

+358 50 331 5131
ani.rantanen@finago.com

Mikko Soirola

Accountor CEO, Software

+358 40 703 0553
mikko.soirola@finago.com

Pirki Väisänen

VP, People Operations

+358 41 731 8104
pirki.vaisanen@finago.com

Tilitoimistomyynti

Ari Aaltonen

Key Account Manager

+358 40 1434 236
ari.aaltonen@finago.com

Teemu Ahokas

Key Account Manager, Team Leader

+358 40 675 8141
teemu.ahokas@finago.com

Jorma Jääskö

Key Account Manager

+358 20 116 0321
jorma.jaasko@finago.com

Hanna Kaukoranta

Key Account Manager

+358 41 731 4556
hanna.kaukoranta@finago.com

Jesse Kokko

Account Manager

+358 41 730 2115
jesse.kokko@finago.com

Heidi Laivamaa

Key Account Manager

+358 50 578 0166
heidi.laivamaa@finago.com

Marko Lukkari

Key Account Manager

050 570 4250
marko.lukkari@finago.com

Pete Niemelä

Account Manager

+358 41 730 7459
pete.niemela@finago.com

Hanne Nieminen

Key Account Manager

+358 40 5540 112
hanne.nieminen@finago.com

Henri Oilinki

Key Account Manager

+358 20 116 0126
henri.oilinki@finago.com

Mari Parviainen

Key Account Manager

+358 20 116 0189
mari.parviainen@finago.com

Martti Rantala

Account Manager

+358 41 730 2116
martti.rantala@finago.com

Henna Ruskanen

Project Manager (vanhenpainvapaalla)

+358 40 868 4082
henna.ruskanen@finago.com

Roope Rytkönen

Account Manager

+358 41 730 3293
roope.rytkonen@finago.com

Artur Sandell

Account Manager

+358 41 732 0622
artur.sandell@finago.com

Ipu Suihkonen

Key Account Manager

+358 20 116 0331
ipu.suihkonen@finago.com

Thomas Sundström

Key Account Manager

050 357 2460
thomas.sundstrom@finago.com

Mirva Tikkanen

Head of Sales

+358 20 116 0015
mirva.tikkanen@finago.com

Satu Tähdenniemi

Sales Manager, Team Leader

+358 20 116 0137
satu.tahdenniemi@finago.com

Tomi Valtonen

Key Account Manager

+358 41 731 05 86
tomi.valtonen@finago.com

Tero Väänänen

Key Account Manager, Team Leader

+358 20 116 0149
tero.vaananen@finago.com

Taru Yrjänä

Key Account Manager

+358 40 620 9800
taru.yrjana@finago.com

Yritysmyynti

Outi Collan

Sales Manager

+358417311510
outi.collan@finago.com

Sandra Hellsten (äitiyslomalla)

Sales Manager

+358 41 730 4147
sandra.hellsten@finago.com

Miisa Kuoppa

Telemarketing Manager

+358 44 728 4299
miisa.kuoppa@accountor.fi

Kirsi Lehto

Sales representative

+358 40 6898 046
kirsi.lehto@finago.com

Kosmo Pentti

Sales Manager

+358 41 732 5929
kosmo.pentti@finago.com

Leila Rusanen-Patana

Sales Manager

+358 20 116 0343
leila.rusanen@finago.com

Samu Sipponen

Team Leader, Sales Manager

+358 40 849 7373
samu.sipponen@finago.com

Joel Sundström

Head of Direct & Partners Sales

+358 20 116 0002
joel.sundstrom@finago.com

Säde-Tuulia Sällylä (äitiyslomalla)

Sales Manager

+358 41 730 8129
sade-tuulia.sallyla@finago.com

Scandinavian Business Unit

Benita Helistö

Commercial Business Manager, Head of Sweden Business

+46 72 013 51 22
benita.helisto@finago.com

Jaana Niukkala

Head of International Sales


jaana.niukkala@finago.com

Anne Seppälä

Service Manager, Sweden (Interim)

+358 20 116 0029
anne.seppala@finago.com

Ohjelmistokumppanuudet

Tero Lehessalo

Partner Manager

+358 40 715 1945
tero.lehessalo@finago.com

Konsultit

Katja Kuntola

Director, Digital Transformation and Consulting

+358 40 7675 256
katja.kuntola@finago.com

Aleksi Riiho

Consulting Manager


aleksi.riiho@finago.com

Virpi Tams

Consulting Manager

+358 40 521 6318
virpi.tams@finago.com

Azer Zahic

Consulting Manager

+358 40 712 6530
azer.zahic@finago.com

Asiakaspalvelu

Tarja Andersson

Customer Service Manager


tarja.andersson@finago.com

Inka Heikkilä

Development Manager, Customer Success


inka.heikkila@finago.com

Sari Ihalainen

Customer Service Manager


sari.ihalainen@finago.com

Pauliina Jaakkola

Customer Engagement Manager


pauliina.jaakkola@finago.com

Elina Kilpijärvi

CUSTOMER SERVICE MANAGER


elina.kilpijarvi@finago.com

Juha Mäntynen

Head of Customer Service and Administration

+358 45 125 6166
juha.mantynen@finago.com

Sari Peltola

Customer service manager


sari.peltola@finago.com

Marjo Saukko

Customer Service Manager


marjo.saukko@finago.com

Essi Varjoranta

Customer Service Manager


essi.varjoranta@finago.com

Markkinointi ja viestintä

Auli Heimonen

Solution Marketing Specialist


auli.heimonen@finago.com

Anna Hilario

Loyalty and Partner Marketing Manager


anna.hilario@finago.com

Inari Kaarnisto

Performance Marketing Manager


inari.kaarnisto@finago.com

Petra Kaipio

Event Marketing Manager


petra.kaipio@finago.com

Salla Kinnarinen

Senior Marketing Specialist


salla.kinnarinen@finago.com

Heli Koponen-Tyvelä

Product Marketing Specialist


heli.koponen-tyvela@finago.com

Mia Lönn

Social Media and Customer Communication Manager


mia.lonn@finago.com

Olli Perikanta

Senior Frontend Developer


olli.perikanta@finago.com

Jussi Räsänen

Digital marketing specialist


jussi.rasanen@finago.com

Anna-Leena Väätänen

AD


anna-leena.vaatanen@finago.com

Haluatko antaa palautetta?

Kerro meille miten onnistuimme. Voit jättää avointa palautetta ja halutessasi olemme sinuun yhteydessä.

Vaihde

Puh. 020 116 0400